آتلیه کودک در کرج

۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آتلیه عکاسی کودک در کرج بسیار زیاد هست و در هر منطقه و محدوده از شهر میتوان به سادگی به یکی از آنها دسترسی پیدا کرد. آتلیه کودک در کرج با مجموعه ی اتلیه مهرداد میرزائی در جهانشهر کرج در همه زمینه های عکاسی فعالیت می کند.

اما مطمئنا برای گرفتن یک عکس خوب به هر آتلیه نمی توان اطمینان کرد. زیرا کودک شما فقط یک بار در این سن عکاسی می شود و با بودن هزینه های بالا قطعا چنین ریسکی سخت  میباشد. داشتن تجربه و علم آکادمیک در این زمینه بسیار تاثیر گذار هست.

آتلیه مهرداد میرزایی با داشتن تیم عکاسی حرفه ای سعی در این زمینه دارد که یکی از بهترین آتلیه های تخصصی کودک در کرج باشد. تیم ما (مدیر اجرا، کار و دیزاین، عکاس کودک و نورپرداز ) با صبر، خلاقیت و ذوق بسیار، تصویر جذاب تری از فرزند دلبندتان می سازد.

برای مشاهده نمونه عکاسی کودک روی عبارت قرمز کلیک کنید.

آتلیه کودک در کرج

عکس آتلیه کودک کرج

آتلیه کودک در کرج جهانشهر

یکی از بهترین مناطق این شهر که بیشترین آتلیه های کودک را میتوان جستجو کرد جهانشهر است. در این بخش از شهر، رقابت بسیار است بنابراین تیم ما تلاش می کند تا همیشه به روز باشد.

با توجه به شلوغی همیشگی خیابان ها، دسترسی به پارکینگ یا جایگاهی برای توقف ماشین حتی برای زمان کوتاه دشوار است. آتلیه کودک مهرداد میرزایی در جهانشهر نیز از موقعیت مکانی بسیار مناسبی برخوردار است تا شما بتوانید با آسایش خیال از خدمات این تیم بهره ببرید.

روش های ارتباط با ما را می توانید روی عبارت قرمز کلیک کنید.دکور عکاسی کودک

آتلیه کودک در کرج/ دکور کودک در کرجآتلیه تخصصی کودک در کرج

آتلیه مهرداد میرزایی دارای سه آتلیه تخصصی نوزاد در کرج، آتلیه تخصصی کودک و آتلیه تخصصی عروس می باشد.

چند نکته مهم در مورد عکاسی تخصصی کودک.

  1. صبر و حوصله خیلی زیاد داشتن .
  2. برای اینکه بتوانید بهترین عکس را از کودک داشته باشید باید در زمان عکاسی مانند کودک  باشی یا هم سطح کودک باشی.
  3. برای کودک چهار چوب درست نکنید.
  4. تا جای ممکن عکاسی واقعی انجام شود.

آتلیه عکاسی کودک در کرج/ آتلیه تخصصی کودک در کرج جهانشهر / عکاسی کودک/

درست است که سوژه اصلی شما در آتلیه تخصصی کودک در کرج، کودک است اما باید به دکوراسیون و محیطی که عکاسی کودک انجام می شود نیز توجه کنید. موارد اساسی که باید در نظر بگیرید جزئیات و رنگ است. لوازمی که در کنار کودک برای دکور استفاده می کنید مرتبط باشد. یعنی اگر کودک دختر است از اسباب بازی و وسایل دخترانه استفاده شود. اگر کودک پسر است متناسب با او وسایلی را برای دکوراسیون بکار بگیرید. سعی کنید دکور طوری باشد که بیش از کودک نمایان نباشد و بیشترین فوکوس روی کودک بیفتد. اگر دسترسی به مکان های عالی فضای باز شامل ساحل، جنگل یا یک میدان باز وجود دارد دریغ نکنید. ( برای دیدن نمونه عکسهای فضای باز اینجا کلیک کنید )
ژست عکاسی کودک

 

آتلیه کودک در جهانشهر کرجاستفاده از تم های تولد کودک :

پدر و مادر کودک همیشه روز تولد کودک را یک روز شیرین و به یادماندنی برای خود می دانند. به همین دلیل هر ساله دوست دارند در روز تولد کودک عزیزشان جشن بگیرند و این روز را با گرفتن عکس از کودکشان ثبت کنند. گاهی پدر و مادر کودک تصمیم می گیرند برای ثبت لحظات این روز از عکاسان حرفه ای کمک بگیرند. حال ممکن است از عکاس کودک بخواهند که در منزل یا محل برگزاری جشن تولد کودک حضور داشته باشند. گاهی هم تمایل دارند در آتلیه عکاسی کودک، عکاسی کودک انجام شود.

پس شما به عنوان یک عکاس حرفه ای در هر دو حالت باید شرایط اینچنین عکاسی های کودک را فراهم کنید. برای مثال در آتلیه کودک در کرج خود باید تم های تولد برای کودکان داشته باشید. سعی کنید این تم ها متنوع باشد و رنگ های شاد استفاده شده باشد. برای کودکان دختر و کودکان پسر تفاوت در رنگ تم تولد قائل شوید. بنابراین یک تم تولد زیبا در آتلیه می تواند برای والدین کودک جذاب باشد و احساس رضایت و اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

لباس های متناسب با تم تولد

اگر بتوانید لباس های متناسب با تم موجود در آتلیه را نیز فراهم کنید با یک تیر دو نشان زده اید زیرا هم کودکان را برای عکاسی مجذوب خود می کنید که با شما همکاری کنند و هم والدین کودک را. سعی کنید از لباس های شخصیت های کارتونی پر طرفدار در بین کودکان داشته باشید که نورعلی نور خواهد شد.

برای عکاسی کودک در روز تولدش در منزل کودک، نیز می توانید از همراه داشتن لباس های مذکور یا لوازمی که قابل حمل است برای استفاده در عکاسی کمک بگیرید.

در هر صورت شما باید این روز خاطره انگیز را برای والدین و کودک به شکل عالی ثبت کنید. در نهایت با گرفتن احساس رضایت و شادی کودک و والدین، لذت این کار را حس خواهید کرد.

عکس کودک اسپرت پسرانه

عکاسی کودک در سال اول علم آموزی اش :

آغاز علم آموزی کودکان یعنی ورود آنها به مدرسه برای والدین کودک مهم است. به همین دلیل شما به عنوان یک عکاس حرفه ای که آتلیه تخصصی کودک در کرج را مدیریت می کنید؛ باید به این موضوع هم توجه داشته باشید. سعی کنید لوازمی مرتبط با آموزش و مدرسه و یا دکوری مخصوص موضوع ورود کودک به مدرسه و علم آموزی او، درآتلیه کودک خود داشته باشید.

قطعا در زمان آغاز مدارس که در ایران اول مهرماه و در شروع فصل پاییز است، والدین بسیاری را برای عکاسی از کودک کلاس اولی خود یا کودک پیش دبستانی خود پذیرا خواهید بود. لباسی که نماد علم آموزی باشد و یا لوازمی که نشان از دانش و علم است در آتلیه تخصصی کودک خود فراهم کنید.

از لباس فرم مدرسه کودک استفاده کنید. از کیف و لوازم مدرسه اش در دکور عکاسی بهره ببرید.

می توانید از تخته سیاه و گچ های رنگی و نقاشی که روی تخته کشیده اید استفاده کنید. یا از نیمکتی که در کلاس درس مدارس استفاده می شود و با رنگ های شاد رنگ شده است روحیه شادی به دکور خود بدهید.

ژست عکس کودک- آتلیه مهرداد میرزاییعکاسی کودک در حین بازی :

یکی از زیباترین عکس هایی که هر والدینی می توانند از کودک بگیرند، عکاسی در زمانی است که کودک مشغول بازی است. و توجهی به دوربین عکاسی ندارد. این عکس های غافلگیرانه می تواند حرکات شیرین کودک را برای والدین و همچنین برای سنین بالاتر کودک، خاطره انگیز کند. کودکان در حین بازی در رویای زیبای خود سیر می کنند پس چه لحظاتی بهتز از این برای عکاسی می توان یافت. خصوصا اگر عکاسی در فضای باز بیرون انجام شود، می توان خلاقانه تر عکاسی کودک را انجام داد. از پریدن های بالا و پایین ، از توپ بازی کودک و از این قبیل صحنه ها می توان عکس های شگفت انگیزی ثبت کرد.

برای اینکه در عکاسی کودک، با لبخند های واقعی از آنها عکس بگیریم باید ترفند هایی را بکار بگیریم. مثلا از والدین کودک بخواهید تا با کودک بر روی مسیری دایره ای شکل بدوند؛ یا کودک خود را کمی بالا پرتاب کنند. یا کودک خود را وارونه کنند. این حرکات برای کودک هیجان انگیز است و باعث خنده های واقعی کودک می شود. پس باید در این لحظات سرعت عملتان در عکاسی کودک بالا باشد و صحنه ها را از دست ندهید.

از بچه ها خواهش کنید بهترین حرکات رقص خود را اجرا کنند، یا برای بچه های بزرگتر، از آنها می خواهم که “مدیر خلاق” باشند و ایده مورد علاقه خود را برای یک عکس برای من تعریف کنند.

عکاسی از اولین دندان کودک :

هر عکاس کودک و عکاس نوزادی باید اتفاق های قشنگ هر نوزادی را در طول رشدش بداند مثلا توجه به این نکته که نوزادان در سنین شش تا ۲۴ماهگی دندان در می آورند.

حالا این موضوع به چه درد عکاس می خورد؟

مادران علاقه دارند وقتی اولین مروارید فرزندشان رویید عکس هایی را به یادگار داشته باشند. پس ممکن است برای عکاسی نوزادشان به شما مراجعه کنند. پس باید در یک آتلیه تخصصی نوزاد در کرج و یا یک آتلیه تخصصی کودک در کرج دکوری برای این موضوع در نظر گرفته شود.

شما می توانید از ماکتی به شکل دندان استفاده کنید. یا ماکت کیک به شکل دندان یک خلاقیت جالب است.

از لوازمی مثل دندانک که کودک در این زمان به دندان می کشد داشته باشید. مثلا برای نوزادان دختر استفاده از گیره مو یا تل مو با تزیین دندان جالب است.

در بعضی از مناطق ایران عزیزمان، خانواده ها به رسم خود جشنی با نام جشن دندونی برای کودک خود می گیرند. گاهی این جشن ها بصورت مفصل برگزار می شود. ممکن است از یک عکاس حرفه ای برای عکاسی جشنشان استفاده کنند. پس یک عکاس حرفه ای باید در این زمینه نیز خلاقیت هایی داشته باشد. ضمنا در این مناطق غذای مخصوص این جشن را با نام دندونک میپزند س در این جشن همه چیز محیا است برای به نمایش گذاشتن خلاقیتتان در عکاسی نوزاد و عکاسی کودک.

در این جشن ها حتما پدربزرگ و مادر بزرگ ها حضور دارند سعی کنید از آنها غافل نشوید که آنها برای نوزاد در سال های آینده بسیار دوست داشتنی خواهند بود.

سعی کنید تم مخصوص دندونی حتما برای آتلیه فراهم کنید تا اگر خانواده ای جشن مخصوص به این موضوع نداشت بتواند از تم اتلیه شما برای ثبت این روزهای فرزندش استفاده کند.

عکس دندانی کودک آتلیه مهرداد میرزاییسرگرم کردن کودک :

به یاد داشته باشید هنگام عکاسی از کودکان ملاحظات اخلاقی وجود دارد – همیشه نسبت به آنها حساس باشید. معمولاً این به معنای کار با والدین کودک یا سرپرستان کودک است: “وقتی بچه ها را عکاسی می کنید ، یکی از والدین باید حضور داشته باشد.

اگر خارج از خانه و در مورد عکس گرفتن از عکس های غیرمترقبه باشید، این مشکل پیچیده تر می شود، اما هنوز هم باید محتاط باشید. همه حس و حال خود را نسبت به فضای خصوصی دارند، بنابراین اگر کودکی را دیدید که دوست دارید از او عکس بگیرید، قبل از شروع عکاسی، از سرپرست کودک مودبانه بخواهید. و اگر می خواهید عکسی از کودک منتشر کنید و سرپرست آن کودک را می شناسید، باید در مورد اجازه آن مطلع شوید.

همه چیز را سرگرم کننده کنید. من در مورد گفتگو با بچه هایی که از آنها عکس می گیرم صحبت می کنم، اما همیشه کمی احمقانه هستم. مهم نیست که چه روزی عکاسی می کنم می خواهم آنها را با لبخندی بر چهره خود بروند، هیجان زده از دیدن عکس ها.

شما باید واقعاً عاشق تعامل با کودکان برای این کار باشید. هدف شماره یک شما این است که آنها را سرگرم کنید. تمام آنچه شما باید به خاطر داشته باشید این است که با جریان بروید و یک گزارش دوستانه برقرار کنید. محیط اطراف فرزندان را حس کنید، احساسات آنها را حس کنید، سپس لنز مناسب را انتخاب کنید و عکاسی کنید.

استفاده از سایه و بازتاب نور در عکاسی کودک :

در عکاسی کودک سایه ها و بازتاب نور را در نظر داشته باشید. شما می توانید از این دو موضوع به عنوان مضامین جداگانه ای استفاده کنید، اما بهتر است  آنها را کنار هم قرار دهید زیرا هر دوی آنها عکاسی را درگیر می کنند که ممکن است موضوع اصلی مرکز توجه نباشد. می توانید سایه هایی را که خورشید به طور طبیعی ایجاد می کند، عکاسی کنید یا از وسیله ای مانند یک چراغ قوه از یک نور مصنوعی استفاده کنید. برای داشتن سایه های طولانی و بیرونی، در زمان های دیرتر روز یعنی زمان نزدیک به عصر می توانید عکاسی کودک را انجام دهید. یک پس زمینه ساده و ملایم به بهترین شکل کار می کند و شکل های جالبی از سایه ها برجسته می کند.

استفاده از بازتاب نور در عکاسی کودک از روش های مختلفی امکانپذیر می باشد. برای این موضوع سطوح صاف و براق بهترین هستند. سطوح شیشه ای، فلز براق و آب، سطوح محبوب برای ایجاد بازتاب نور در عکاسی کودک هستند. استفاده از گودال های کوچک که آب در آنها جمع می شود و حوضچه مانند هستند، برای جداسازی قسمت هایی از اشیاء در فضای باز بسیار مناسب است. شما می توانید از عینک آفتابی آینه ای، اشیاء براق مانند خودروها یا حتی ظروف نقره ای استفاده کنید تا جلوه های بسیار خوبی را در عکاسی کودک داشته باشید. بازتاب نور طبیعی مثل هر چیز طبیعی همیشه زیبایی های خاص خود را دارد.

از سلفی های غیر متعارف استفاده کنید

تصویربرداری غیر رسمی یا “سلفی”  به قدری معمول شده است که ایده خوبی برای شماست که از این موضوع لذت ببرید.

سعی کنید عکس های سلفی خود را در عکس گرفتن از سایه خود محدود کنید.

دومین نمونه سلفی خلاق، از بازتاب شما به عنوان موضوع اصلی استفاده می کند. سطوح خمیده یا سطحی که فقط بخشی از چهره شما را نشان می دهد می تواند جالب ترین نتیجه را به شما بدهد.

 

دکور عکس کودکاستفاده از شبکه های اجتماعی:

یک مادر خوشحال همیشه در مورد عکس های کودکش صحبت می کند و آنها را به دوستانش نشان می دهد. من همیشه پرونده های جی پی جی کوچک را که از عکاسی کودک تهیه کرده ام به مشتری ارائه می دهم که بدون توجه به نوع بسته ای، آنها را در رسانه های اجتماعی، آماده ارسال در رسانه های اجتماعی می دانم و آنها را تشویق می کنم تا عکس ها را به اشتراک بگذارند. در صورت امکان ازچند مشتری اجازه بگیرید تا از عکسهای آنها برای تبلیغ شخصی خود استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی ابزاری است که می توانید برای تبلیغ کار خود استفاده کنید. بعنوان مثال می توانید هم در شبکه های اجتماعی خود به عنوان نمونه کارتان، عکس های حرفه ای که از مشتریانتان گرفته اید را به اشتراک بگذارید (البته قبل از آن از مشتری خود حتما اجازه بگیرید). یا اینکه می توانید از مشتریان خود درخواست کنید تا عکس های خود را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. در هر دو حالت شما تبلیغ برای کار حرفه ای خود خواهید داشت.

عکس فضای باز کودک

استفاده از تکنیک های عکاسی:

کلوزآپ و عکسهای ماکرو :

کلوزآپ وعکسهای ماکرو واقعی غالباً دنیایی را آشکار می کنند که معمولاً از آن غافل می شویم. اکثریت قریب به اتفاق عکسهای ماکرو از گل و حشرات گرفته شده اند. تنوع گونه ها و مکان هایی که می توانید پیدا کنید این نوع عکاسی را آسان کرده است. اگر می خواهید خلاقیت خود و فرزندتان را به چالش بکشید، به دنبال موضوعات ماکرو دیگری باشید. می توانید مطالب بسیار جالبی را در حتی آشپزخانه خود پیدا کنید.

پس در عکاسی کودک خود و یا اگر حرفه عکاسی را دارید برای مشتریان خود از عکس های ماکرو غافل نشوید و سعی کنید خلاقیتی در این زمینه کشف کنید. زیرا عکس های خاصی خواهند شد. این یک موضوع برای عکاسی کودک بود که مطرح شد برای اینکه یاداوری شود در هر عکاسی سعی کنید از تمام تکنیک های عکاسی تا جایی که امکان دارد استفاده کنید و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

عکاسی کودک با بافت های مختلف:

یکی از بهترین راه های بهبود مهارت های تشخیص بصری شما، تمرکز فقط روی یک عنصر عکاسی است، خواه رنگ، کنتراست، شکل یا بافت آن باشد. شاید برای خیلی ها جالب نباشد ، عکسهای بافت اغلب از نظر طبیعت بسیار ساده هستند و اغلب طرفداران زیادی ندارند.

با این وجود، نکته این پروژه های عکاسی اعمال توانایی تشخیص ویژگی های مختلفی است که یک تصویر می تواند داشته باشد تا بتوان در یک تصویر ضبط کرد.

یافتن بافت، شما و فرزندتان را به چالش می کشد تا انواع مختلف سطوح را جستجو کرده و به دنبال الگوهای پیچیده ای باشید که می توانید در موادی که می خواهید پیدا کنید.

اگر دوست دارید جزئیاتی را مشاهده کنید که ناظر گاه به گاه متوجه آن نشود، ممکن است بافت تیراندازی برای شما بهترین باشد.

بافت ها معمولاً با دید محدودتر و گاه با لنزهای طولانی تر یا مسافت های نزدیکتر به منظور از بین بردن عناصر پریشان شلیک می شوند. داشتن یک نقطه کانونی یا مرکز مورد علاقه باعث می شود یک تصویر بسیار قوی تر ایجاد شود.

بافت تیراندازی به رنگ سیاه و سفید نیز می تواند یک عمل خوب باشد، زیرا عدم وجود رنگ توجه بیشتری به بافت ها و فرم ها می کند.

بافت ها در همه جا وجود دارد و معمولاً وقتی نور از زاویه ای وارد می شود، بافت بیشتر قابل مشاهده و تقویت می شود.

ساختمان ها، دیوارها و سایر سطوح صاف ساخته شده توسط انسان اغلب به عنوان موضوع مورد استفاده در عکس های بافت استفاده می شود. در طبیعت نیز تعداد زیادی از موضوعات بافتی وجود دارد.

فریم بندی عکس :

فریم بندی راهی است برای جلب توجه به موضوع تصویر شما که عکاسی از کودک است، با مسدود کردن سایر قسمت های تصویر با چیزی که در صحنه است. خوب است که برخی از قوانین معمول ترکیب را بدانید حتی اگر نمی خواهید تمام وقت آنها را کورکورانه دنبال کنید. قاب کردن سوژه خود در عکسهای خود یک تکنیک ترکیب است که به شما عمق عکس می دهد و چشم شما را به سمت سوژه اصلی سوق می دهد.

همچنین می توانید با فریم کردن خلاقیت پیدا کنید و از قاب های بازشکن ساخته شده توسط انسان برای قاب کردن عکس های خود استفاده کنید. سعی کنید از یک درگاه ، یک قوس، یک گشودن در پوشش گیاهی یا ساختار دیگری که در موضوع اصلی شما قاب است، قرار دهید. شما می توانید آن را مانند شکارچی محافظ درست کنید و در جستجوی زوایا و دیدگاه های مختلفی برای استفاده قرار دهید. مانند تصویر زیر.

 

یک پیشنهاد برای عکاسان کودک تازه کار:

برای عکاسان کودک که تازه کار خود را شروع کرده اند پیشنهاد می کنم از عکاسی از کودک های خانواده و اقوام غافل نشوند. این نوع عکاسی کودک برای عکاس کودک تازه کار فرصتی است برای خلق نمونه کارهایش. در کل عکاسان تازه کار در شروع فعالیت خود باید خود را برای جمع آوری نمونه کار های عالی متمرکز کنند. پس یکی از بی دردسرترین و کم هزینه ترین راه ها عکاسی از کودکان خانواده و فامیل است.

مزیت دیگری که این کار دارد این است که شما صحبت کردن با کودک را تمرین می کنید و یاد می گیرید چطور در روز عکاسی کودک او را جذب عکاسی کنید.

نظرات کاربران

  • نصر ۱۴۰۰/۰۱/۱۵

    ممنون از حوصله و سلیقه خوب شما

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید