ژست عکس کودک در طبیعت/ ژست عکس کودک دختر

آتلیه تخصصی کودک در کرج

۰۷ دی ۱۳۹۸

چه نکاتی در آتلیه تخصصی کودک باید رعایت شود؟

با بچه ها دوستانه رفتار کنید

این مهمترین وظیفه شماست و اگر موفقیت آمیز باشد، به اندازه کافی خوش شانس خواهید بود تا بتوانید چند عکس خوب بگیرید. آتلیه تخصصی کودک در کرج ؛ در مورد بچه ها، تنها شروع به عکاسی کردن کارساز نخواهد بود و بنابراین شما باید کمی وقت بگذارید و با آنها حرف بزنید، به عنوان مثال درباره چیزهایی که مورد علاقه آنها هستند، در نتیجه بچه ها می فهمند که شما رفتار دوستانه ای دارید و بدون ترس به شما نزدیک می شوند.

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

همچنین باید بخندید یا تبدیل به دلقک شوید، چون آموزش لبخند زدن به بچه ها گاهی اوقات می تواند باعث واکنش منفی شود. بنابراین شما یا هر بزرگسال دیگری در خانه «کودک» می توانید بخندید یا جوک بگویید تا لبخند طبیعی کودک را ببینید یا اداها و حرکات خنده دار درآورید تا به آن لبخند برسید. حتی می توانید از آنها بخواهید «لبخند نزنند» و آنها عمدا لبخند خواهد زد!

تا حد ممکن سریع باشید

آتلیه تخصصی کودک در کرج  ؛تمرکز بر روی هر چیزی به مدت طولانی برای کودکان دشوار است، بنابراین چند دقیقه اول بهترین زمان برای به دست آوردن تصاویری با بهترین ژست دهی است. هنگامی که آنها تمرکز خود را از دست می دهند، سعی نکنید آنها را کنترل کنید، بلکه در عوض اجازه دهید در آن اطراف بدوند و بازی کنند و از خلاقیت خود برای به دست آوردن تصاویر جالب استفاده کنید.

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

تا سطح کودکان پایین بیایید

عکاسی کودک در کرج ؛ شما باید تا سطح کودکان پایین بیایید تا تصاویر خوبی به دست آورید، چون عکاسی از یک پرسپکتیو بالاتر باعث می شود آنها کوچکتر از آنچه واقعا هستند به نظر برسند. همچنین، پایین آمدن تا سطح آنها به شما کمک می کند تا با سوژه خود تعامل برقرار کنید، پس زمینه بهتر و جزئیات بیشتری به دست آورید و همه چیز را از دید بچه ها ببینید.

نگاه کردن به لنز

ایجاد پرتره های قدرتمند مهم است و این در مورد بچه ها نیز صادق است. شاید اگر والدین بچه ها یا بستگان دیگر آنها خیلی نزدیک یا درست در پشت دوربین بایستند (مثلا در حین بازی دالی)، بتواند کمک کند تا بچه ها مستقیم به لنز نگاه کنند.

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

آتلیه عکس کودک مهردادمیرزایی در کرج

به بچه ها جایزه بدهید

این مورد را فراموش نکنید، چون این در واقع راهی برای تشکر کردن از همکاری آنهاست. شما می توانید در پایان جلسه به آنها جایزه بدهید، یا در حین کار که می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد.

اگر در وسط جلسه به آنها آب نبات یا اسباب بازی مورد علاقه شان را بدهید، ممکن است خوش شانس باشید و چند لحظه کاندید (تصادفی – بدون ژست دهی) از بچه های هیجان زده که از جایزه هایشان لذت می برند را ثبت کنید (اینها ممکن است بهترین تصاویر باشند).

 

یک ایده جذاب در عکاسی کودک :

عکاسی کودک و بازی با رنگها

در شرایطی که عکاسی کودک در منزل یا در محیطی خارج از آتلیه انجام می شود، شما بعنوان عکاس کودک می توانید پیشنهاد عکاسی از بازی بچه ها با رنگها را به والدین بدهید. زیرا کودکان از بازی با رنگها لذت می برند. همچنین با توجه به تاثیر رنگ ها در خلاقیت کودکان، حتما والدین کودک از ان نوع عکاسی استقبال خواهند کرد. اکثر والدین کار با رنگ ها را با کودکان انجام داده اند. مثلا رنگ آمیزی با اسپری رنگ یا با بادکنک.

زمانی که کودک دستان خود را رنگی می کند و رنگ های شادی را با دستانش لمس می کند احساس کودکتنه فوق العاده ای دارد که اگر در عکسبرداری ها این حالت های کودک ثبت شود عکس های شیرینی خواهد شد.

حتما نباید کودک دستان خود را به رنگ آغشته کند، بلکه در حین نقاشی با آبرنگ یا گواش با ترکیب کردن رنگها و احساس لذتی که دارد عکسبرداری انجام شود.

از طیف رنگها هم بد نیست در دکور عکاسی کودک استفاده شود.

البته گاهی ممکن است والدین بخاطر سختی این کار، از پیشنهاد شما استقبال نکنند. ولی شما برای ایجاد خلاقیت در کار خود می توانید پیشنهاد هایی به این شکل که خاص هستند را به مشتریان بدهید اگر استقبال کردند حالا نوبت هنرنمایی شما در عکاسی است. اگر هم دوست نداشتند گزینه های دیگری را امتحان کنید.

آتلیه تخصصی کودک در کرج – عکاسی کودک در کرجنکاتی دیگر

آیا برای گرفتن عکس های خوب از کودکان و نوزادان تلاش می کنید؟ پس چند نکته را در نظر بگیرید. اول مکانی را برای عکس گرفتن انتخاب کنید. سعی کنید در نور طبیعی عکاسی کودک را انجام دهید. یا اینکه برای عکاسی کودکان از نور پس زمینه یا چراغ روشنایی استفاده کنید. از احساسات طبیعی کودک برای عکاسی کودک استفاده کنید. یک لنز مناسب یا طول کانونی را انتخاب کنید. از یک دیافراگم گسترده برای محو کردن پس زمینه زیبا استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که سوژه شما در فوکوس واضح است. گرفتن عکس های شارپ از سوژه های متحرک را در نظر بگیرید.

برای گرفتن عکس های جادویی از کودک یک راز این است. برای عکاسی از کودک و نوزاد سعی کنید از نور پس زمینه و روشنایی استفاده کنید. اکثر مردم فکر می کنند که در عکاسی از کودک باید نور خورشید پشت خودشان باشد. اما در مورد پرتره های کودک زیبا، این طور نیست. اگر خورشید در پشت شما باشد، مستقیماً بر چهره سوژه شما می درخشد.  این باعث می شود کودک دچار لجبازی شود  و شما قطعاً آن را نمی خواهید. نور روشن روی چهره سوژه شما همچنین می تواند باعث در معرض دید بیش از حد پوست (بیش از حد روشن) شود. بنابراین کجا باید نور را در رابطه با موضوع خود قرار دهید؟ بهتر از نور از پشت کودک بتابد. نور پس زمینه منجر به تصاویر جادویی با درخشش زرق و برق دار در اطراف موضوع شما می شود.

نظرات کاربران

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید