آتلیه تخصصی کودک در کرج – عکاسی کودک در کرج

تکنیک های عکاسی کودک و نوزاد در کرج

۱۰ بهمن ۱۳۹۸

تکنیک های عکاسی کودک و نوزاد:

عکاسی از نوزاد و کودک از کارهای لذتبخش و هیجان انگیز برای هر عکاس حرفه ای می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک های عکاسی از نوزاد در کرج و تکنیک های عکاسی کودک در کرج آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

نوزادان غیرقابل پیش بینی هستند، بنابراین انتظار می رود در حین عکاسی گریه کنند و اشک چشمان نوزاد مانع از گرفتن عکس دقیق گردد. بنابراین نگران نباشید از همه لحظات عکس بگیرید حتما یکی از شات هایی که انجام شده است عالی خواهد بود پس عکاسی مداوم داشته باشید.

برای بهترین عکس های کودک، در هنگام روز که نور طبیعی زیادی وجود دارد، عکس بگیرید. نور طبیعی جلوه ای نرم به پوست کودک می بخشد. در صورت امکان از نور پنجره استفاده کنید و از آفتاب خشن پرهیز کنید زیرا احتمال سایه زدن دارد و همچنین برای پوست کودک ناسالم است.

آتلیه کودک در کرج | آتلیه مهرداد میرزائی

تنظیمات دوربین:

لنز استاندارد و حالت دیافراگم و سرعت شاتر مناسب را انتخاب کنید. برای پر کردن نقاط تاریک از یک فلاش خارجی (با یک دیفیوزر) استفاده کنید. سعی کنید در کودک با روش هایی که لبخند بر روی لب های کودک می آورد، چهره خندان ایجاد کنید و از چهره خندان کودک عکس هایی که بسیار جذاب و دلنشین برای پدر و مادر کودک خواهد شد ثبت کنید. برای این کار باید خیلی سریع عمل کنید تا لحظه ی ناب را از دست ندهید. دقت در تنظیم دیافراگم داشته باشید.

نکته مهمی که در عکاسی از کودک و نوزاد وجود دارد؛ عکس های ساده کودک معمولا بهترین هستند؛ نیازی به زمینه های درهم و برهم و یا بیش از حد روشن نیست. یک راه عالی برای گرفتن عکسی که به نظر حرفه ای می رسد، گرفتن مقداری پارچه سفید، خاکستری یا بژ و گذاشتن آن روی دو صندلی است. پارچه را در نزدیکی یک پنجره بزرگ قرار دهید و کودک را با آن چند اسباب بازی روی آن قرار دهید.

برای گرفتن عکس های به یاد ماندنی، سعی کنید کودک را که در یک فعالیت با خانواده و دوستان است درگیر کنید. خواهر و برادر، به خصوص اگر در سن نزدیکی باشند می توانند جذابیت بیشتری به عکس اضافه کنند. آنها را به بازی دوستانه، غذا خوردن یا تعامل با دوستان تشویق کنید.

به کودکان اجازه دهید کاری را که دوست دارند انجام دهند. صندلی بچه ها را در محلی قرار دهید که دارای نور طبیعی است. برای داشتن عکس های شارپ دوربین را روی تنظیم خودکار قرار دهید تا در صورت لزوم فلاش انتخاب شود.

اتلیه تخصصی کودک در کرج | آتلیه مهرداد میرزائی

تصاویر سیاه و سفید:

تصاویر سیاه و سفید کلاسیک هستند و برای عکاسی از نوزادان و کودکان مناسب هستند! هنگام عکسبرداری در تک رنگ، کنتراست را در نظر بگیرید. زمینه های سیاه و سفید برجسته ترین خواهد بود، کنتراست در نورپردازی نیز جلوه ای چشمگیر خواهد داد.

نوزادان فرصتی عالی برای ایجاد عکسهای زیبا و ارزشمند ارائه می دهند، اگرچه به هیچ وجه موضوع آسانی نیستند! سعی کنید در عکاسی از کودک با بازیگوشی و صمیمانه با کودک رفتار کنید تا کودک نیز با شما هماهنگ شود. همچنین، فراموش نکنید که در عکاسی از نوزاد یک فردی برای کمک داشته باشید. زیرا نوزادان خزیده می شوند، آنها گریه می کنند، به تغییرات نیاز دارند و غیره. با رعایت این تکنیک ها در عکاسی از نوزاد و کودک می توانید کار را بصورت عالی و لذتبخش پیش ببرید.

نظرات کاربران

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید