پرتره کودک /عکس کودک / آتلیه کودک / آتلیه کودک در کرج/ مهرداد میرزایی/ آتلیه مهرداد میرزایی

عکاسی نوزاد در کرج

۲۹ شهریور ۱۳۹۸

عکاسی نوزاد در منزل در کرج:

اگر می خواهید عکاسی نوزاد در کرج از حالت خواب نوزاد و خواب آلود نوزاد شما باشد، سعی کنید بیش از دو هفته دیگر برای جلسه نوزاد صبر نکنید. به طور معمول ایده خوبی است که جلسه را یک هفته پس از موعد مقرر برگزار کنید. از عکس گرفتن زودتر از پنج روز پس از تولد نوزاد خودداری کنید، زیرا نوزاد شما هنوز هم در زمان تغذیه تنظیم می شود. اگر با یک عکاس محبوب کار می کنید، جلسات خود را ۲-۳ ماه قبل از موعد مقرر رزرو کنید. هر چه خواب نوزاد تان راحت تر باشد، تنظیم عکس های آنها و عکس گرفتن از آنها بدون لباس آسان تر خواهد بود تا برخی از ایده های کلاسیک عکس نوزادان را که به دنبال الهام گرفتن هستید، بگیرید.

نکاتی از عکاسی نوزاد :

۱) آماده عکاسی باشید!

دوربین یا گوشی را همیشه در دست داشته باشید. وقتی کودک شما با عکس گرفتن آشناتر باشد. این باعث می شود که کودک شما به دوربین عادت کرده و مشغول بازی خود باشد.

۲) به پس زمینه توجه کنید. توجه کنید که داشتن پس زمینه های ساده  در عکاسی تخصصی نوزاد در کرج ، نوزاد شما را هنگام عکاسی در کانون توجه قرار می دهد.

۳) زاویه دیدتون رو عوض کنید. برای زاویه ای که بهتر با کودکتون ارتباط برقرار کنید هم سطح چشم های کودکتون بشید.

۴) حاضر باشید. مطممئن بشید که نوزادتون خوب غذا خورده،حالش خوبه، راحته و شما میتونید ازش چندتا عکس دوست داشتنی بگیرید.

۵) زمان های مناسب را برای عکاسی نوزاد انتخاب کنید. زمانی را در روز انتخاب کنید که کودک شما خوشحال است. این زمان در هر بچه ای متفاوت است.

۶) اجازه بدین اونجا نور باشه. این خیلی بهتره که از نور نرمی که مستقیما از پنجره میاد استفاده کنید تا نورهای تند فلش.

۷) خیلی زود یا دیر عکاسی کنید. اگر قراره بیرون عکاسی کنید،ساعت های اول صبح یا نزدیک غروب رو انتخاب کنید.ساعت های وسط روز نور خیلی شدید که به پوست کودکتون بخوره رو به شما نمیده.

آتلیه تخصصی نوزاد مهرداد میرزایی در کرج

آتلیه تخصصی نوزاد مهرداد میرزایی در کرج

نکاتی دیگر:

۸) شخصیش کنید. در شرایطی عکاسی کنید که برای شما معنای خاصی دارد. عکس هایی که شخصی تر هستند، احساسات را تشدید میکنند.

۹) آن ها خیلی زود بزرگ میشوند. یادتون باشه بچه ها برای یک مدت خیلی کوتاه اینقدر کوچیک هستند. ممکنه باورتون نشه اما یادتون میره که کودکتون اولش چقدر کوچک بوده پس سعی کنید این کوچیک بودن رو نشون بدین با چیزهایی که کنارش میذارید.

۱۰) برایش توضیح بنویسید. شما ممکنه فکر کنید برای همیشه اون روز و داستان پشت عکس هارو یادتون میمونه اما همیشه اینطوری نیست. مخصوصا وقتی که بچه شما بزرگ تر بشه و زمان بیشتری از عکس ها بگذره. میتونید از پس زمینه عکس برای نوشتن این جزییات استفاده کنید.

۱۱) تا جایی که میشه سعی کنید خودتان و خانوادتان در عکس ها باشید.بچه های شما دوست دارند بدانند شما وقتی ان ها تازه به دنیا امده بودند و درحال بزرگ شدنشان چه شکلی بودید.بعدها از شما برای این کار تشکر میکنند.

۱۲) ذخیره کنید! عکس نوزاد خود را مرتب زخیره و مرتب کنید. میتونید اون هارو وقتی کودکتون هنوز کوچک است بر اساس ماه مرتب کنید(بعد از این میشه به ترتیب سال انجامش بدید)

۱۳) مرتب کنید. در آتلیه عکاسی نوزاد در کرج وقتی عکس هاتون رو ذخیره کردید می تواندی یک سری کلمات کلیدی انتخاب کنید که بوسیبه آنها سریع تر عکس ها را پیدا کنید.

۱۴)  همیشه ازعکس هاتون نسخه پیشتبان بگیرید. عکس های شما با ارزش و بدون جایگزین هستند.

توجه به این نکته ضروری است که اگر از کادرو درخواست عکاس کنید، می توانید به صورت مادام العمر تمام عکس های خود را در گالری شخصی خود نگه دارید.

۱۵) کمی ویدیو بگیرید. از لحظات شیرینی که نوزاد شما به صورت ناخودآگاه بوجود می آورند فیلم بگیرید.

آتلیه تخصصی نوزاد مهرداد میرزایی در کرج

آتلیه تخصصی نوزاد مهرداد میرزایی در کرج

و مهمتر از همه:

۱۶)از کادرو استفاده کنید.

اگر مایل باشید، می تونید با کمترین قیمت برای یک ساعت یک عکاس تخصصی نوزاد انتخاب کنید تا با بهترین تجهیزات در منزل شما از نوزاد عزیز شما عکاسی کند. برای اطلاع از قیمت های کادرو اینجا کلیک کنید.

۱۷)

تنظیم ایده آل برای عکس گرفتن، محیطی روشن و استودیویی است. به همین دلیل شاید بخواهید خودتان چنین فضایی را تنظیم کنید. اگر موافقت کرده اید که در خانه عکاسی نوزاد را انجام دهید، ممکن است بخواهید جلسات و مشاوره اولیه خود را در محل برنامه ریزی کنید تا بتوانید مکانهای دیگری را کشف کنید. از آنجا که شما باید استفاده از استراوب را به حداقل برسانید، این به شما امکان می دهد تا محل را ببینید و یک برنامه روشنایی را تهیه کنید. به دنبال پنجره های بزرگ باشید و زمانی از روز را برنامه ریزی کنید که نور غیرمستقیم است.

قبل از شروع به عکاسی، می خواهید با سه یا چهار مجموعه و مناظر آماده شوید که می دانید والدین آنها را دوست خواهند داشت. بیش از این برنامه ریزی نکنید، زیرا ماهیت جلسات عکس غیرقابل پیش بینی است.

به یاد داشته باشید که قانون شماره یک عکاسی نوزادان ابتدا ایمنی است.

هرگز نباید نوزاد را روی میز یا صندلی هایی که احتمال سقوط نوزاد است، قرار دهید. از پتو یا تشک استفاده کنید. حتی مستقرترین و آرام ترین نوزاد در هر زمان ممکن است خود را به وضعیت خطرناکی تبدیل کند. یک تشک یا پتو کوچک روی زمین را می توان با زمینه های پارچه ای ترکیب کرد تا تمام جلوه های مورد نیاز خود را ایجاد کند. به یاد داشته باشید ، نوزاد شروع نمایش است. رنگ ها را خنثی نگه دارید، مانند سیاه، سفید یا برنزه.

سخن آخر

آیا می شود در خانه عکس هایی مثل آتلیه گرفت؟

عکاسی از نوزاد کار اسانی نیست و نیاز به حوصله و تجربه و دانش دارد. از طرفی نوزاد آنقدر حساس است که نمیشود به راحتی آن ها را هرجایی مثل آتلیه ها برد.

نظرات کاربران

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید