نکات عکاسی بارداری

۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نکات عکاسی بارداری در کرج

آلبوم عکس بارداری در کرج یکی از بیادماندنی ترین نوع آلبوم هاست که پس از چند سال با مشاهده آن آلبوم زیبا یاد خاطرات زیبای گذشته خود خواهید افتاد. معمولا با ترک های شکم موقع بارداری هیچکسی تمایل ندارد مدل عکاسی بارداری بشه، اما عکس بارداری اثبات شگفت انگیزی دوران بارداری شماست و یه یادگاری با ارزش برای کودک شما در آینده. نکات عکاسی بارداری در کرج که لازم است رعایت کنید تا عکاسی جذابی داشته باشید.

برای ثبت دوران شیرین بارداری که برای هر مادری به یاد ماندنی است لازم است برخی از نکته های عکاسی بارداری در کرج را یادآور شویم. در عکس های بارداری بیشتر تمرکز روی شکم است. ولی اگر در زمانی این عکس های دوران بارداری گرفته شود که شکم خیلی بزرگ است، مادر نمی تواند پوز و فیگورهای خوب را برای عکاسی بارداری بگیرد.

بنابراین عکاسان حرفه ای بهترین زمان را برای عکاسی از دوران بارداری را روی ۳۰ هفتگی تاکید می کنند. در این زمان شکم مادر گرد شده اما هنوز زیاد سنگین نیست. البته بارداری ها و باردارها یکسان نیستند و با هم تفاوت دارند. ولی در اغلب موارد این زمان بهترین زمان است.

اگر عکاسی بارداری برای روزهای آخر موکول شود، برای مادر با ناراحتی همراه خواهد بود. بسیار کار سختی برای مادران باردار است. زیرا روی احساس زیبای بارداری حین عکاسی تاثیر خوبی نخواهد داشت. از طرفی نباید زمان عکاسی بارداری را خیلی زود هنگام در نظر گرفت. زیرا فرم شکم مادر در عکس ها پیدا نخواهد بود و عکس های جالبی از آب در نمی آید.

ژست های عکاسی بارداری :

از سری ژست های محبوب بارداری، عکس گرفتن خانم همراه با همسر می باشد. در این دوره می توانید با ژست های عاشقانه و خلاقانه عکس های زیادی بگیرید. همچنین  می توانید با سایر اعضای خانواده و وسایل نوزادی ایده های زیادی بدهید و تصاویر به یاد ماندنی ثبت کنید. بهتر است لباس های ست و همرنگ بپوشید. یک ژست محبت آمیز این است که خانم در حالتی بایستد که شکم او مشخص باشد، سپس همسر روی زانو بنشیند و ژست بوسیدن شکم را به خود بگیرد، سپس از آنها عکس بگیرید. برای دیدن نمونه عکسای بارداری اینجا کلیک کنید

آتلیه تخصصی نوزاد در کرج – آتلیه عکاسی نوزاد در کرج - عکاسی نوزاد در کرج

همچنین می توانید با لباس های بارداری در طبیعت و با ژست متنوع عکس بگیرید. یکی از ژست های عکس بارداری، عکاسی متد سایه است. این تصاویر جوری گرقته می شوند که افراد را به صورت تیره نشان می دهند و بیشتر ژست و حالت بدن آنها نمایان می شود.

استفاده از وسایل فرزند برای عکاسی بارداری:

با استفاده از وسایلی که برای فرزند خود گرفته اید می توانید عکس های زیبایی در حالت انتظار بگیرید. همچنین می توانید از عکس های سونوگرافی دوران بارداری برای عکاسی استفاده کنید.

می توانید با توجه به محیط اطراف، شغل، آداب و سنن زندگی خود عکس های متنوعی بگیرید.

می‌توانید در فضای باز و در یک زمینه خالی عکاسی کنید، یا پایین‌شهر را انتخاب نمایید. حتی والدین می‌توانند برای ایجاد حس صمیمانه‌تر در عکس خود، منزل خود را به عنوان یک موقعیت مطلوب انتخاب کنند. فقط به خاطر داشته باشید که مادران باردار انرژی زیادی برای عکاسی‌های طولانی ندارند. بنابراین در عکاسی از بارداری از موقعیت‌هایی که نیازمند قدم‌زدن‌های طولانی یا پله هستند، خودداری کنید. از سوی دیگر ممکن است مشتری برای عکس خود مکان خاصی را مد نظر داشته باشد، بنابراین در مرحله اول از خود مشتری سؤال کنید.

نکته های عکاسی بارداری در کرج

برخی ایده های عکاسی بارداری:

به نظر می رسد جلسات زایمان فقط مربوط به مادر باردار باشد البته که این درست نیست. این ایده بسیار خوبی است که همسر و خواهر و برادر نوزاد در شکم را نیز در بر گیرید. همسران و خواهران و برادران می توانند در یک استودیو و در هر مکان، عالی کار کنند. در حالی که شما فقط از مادر عکاسی می کنید، خواهر و برادرها می توانند از منطقه عکاسی دور بمانند. به عنوان مثال یک ایده این است که مادر در حالی که شکم او نمایان است خواهر و برادرهای نوزاد را در آغوش بگیرد. یا بوسیدن شکم مادر توسط فرزند دیگر یکی دیگر از ژست ها می تواند باشد. از همسر بخواهید تا دست های خود را بر روی شکم مادر قرار دهد و احساس خود را در چهره اش نمایان کند.

عکس های سیاه و سفید برای تصاویر بارداری بسیار محبوب است. به یاد داشته باشید، تولید تصاویر سیاه و سفید قابل اعتماد و زیبا نیاز به تمرین دارد. در نظر گرفتن کنتراست و تعادل تونال از اهمیت حیاتی برخوردار است. سیاه و سفیدی باعث می شود پرتره ها درجه یک و بی نظیر به نظر برسند و همین امر آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند. مانند سایر جلسات پرتره ، عکاسان می توانند بین عکس های داخلی یا خارجی انتخاب داشته باشند. این انتخاب شامل گزینه عکاسی استودیویی نیز می شود. عکاسی بارداری در فضای باز در بین مادران از محبوبیت بالایی برخوردار است. عکاسی بارداری در هر دو حالت استودیویی و فضای باز قابل انجام است. این انتخاب بستگی به سلیقه و علاقه مادران باردار دارد.

استفاده از تم های مرتبط با جنسیت نوزادی که قرار است به دنیا بیاید :

یکی از مواردی که در آتلیه عکاسی بارداری در کرج باید به شکل خلاقانه به آن توجه شود، در زمانی است که مادر از جنسیت نوزاد خود از طریق انجام سونوگرافی اطلاع دارد. در این صورت شما از تم رنگ متناسب با نوزاد دختر یا پسر استفاده می کنید. از لباس ها و لوازم نوزاد، متناسب جنسیت آن در دکور استفاده می کنید.

برگه سونوگرافی را می توانید در دستان مادر و پدر نوزاد در شکم مادر قرار دهید بطوری که گوشه ای از برگه را مادر و گوشه دیگر را پدر در دستانش بگیرد و برگه رو به دوربین باشد. می توانید پدر و مادرباردار را در پس زمینه برگه سونوگرافی بصورت فولو قراردهید.

می توانید از کفش های نوزادی متناسب با جنسیت نوزاد در راه، که بسیار ظریف است و جذابیتی می دهد به عکس ها استفاده کنید.

عکاسی از جشن تعیین جنسیت :

شما به عنوان یک مادر باردار، علاوه بر اینکه در طول این دوره ی سخت ولی در عین حال شیرین بارداری، عکاسی بارداری خود را انجام می دهید؛ ممکن است دوست داشته باشید با مشخص شدن جنسیت نوزادتان و برای اعلام به اقوام، جشنی ترتیب دهید. این جشن با نام جشن تعیین جنسیت شناخته می شود.

شما بعنوان مادر باردار مراسمی را فراهم می کنید. تزئینات مربوط به این جشن را مهیا می کنید. ما در اینجا پیشنهاداتی برای شما ارائه می کنیم تا راهنمای شما برای برگزاری این جشن و همچنین راهنمای عکاسی بارداری از این جشن به یاد ماندنی باشد.

پیشنهاد ما این است که از تم های آماده ای که در بازار برای این نوع جشن موجود است استفاده کنید. رنگ های مخصوص این روز معمولا رنگ آبی و صورتی است. تمام لوازم مثل لیوان ها، ظروف، بادکنک ها و سایر لوازم تزئینی را یا از رنگ آبی و یا صورتی انتخاب کنید.

برای دعوت از میهمانان می توانید از کارت های دعوت با تم انتخابی استفاده کنید و یا برای صرفه جویی در هزینه، کارت های دیجیتالی که خودتان هم می توانید با نرم افزار ها طراحی کنید را آماده کنید و از طریق شبکه های اجتماعی ارسال کنید.

حالا شما برای عکاسی بارداری دعوت می شوید که جشنی با نام تعیین جنسیت برگزار می کنند. برای یک عکاس حرفه ای که قرار است این روز را ثبت کند پیشنهاد می شود که به مادر و پدری که این مراسم را برگزار می کنند یک برنامه ای پیشنهاد دهد. تا با این برنامه بتوانند خیلی مرتب مراسم را اجرا کنند و از لحظه لحظه این مراسم و از میهمانان عکاسی حرفه ای و با کیفت انجام شود.

ژست بارداریآتلیه تخصصی نوزاد در کرج مهردادمیرزائی

  از عکاسی از پدربزرگ و مادربزرگ نوزاد غافل نشوید.

در این جشن پدر بزرگ ها و مادربزرگ های نوزادی که قرار است متولد شود، حضور دارند که باید حواستان باشد و از احساس و حضور آنها در عکس ها غافل نشوید. عکس های به یاد ماندنی با پدر بزرگ و مادربزرگ ها بسیار دوست داشتنی خواهد بود. شما با عکاسی حرفه ای بارداری در واقع احساسات و استقبال پدر و مادر نوزاد و همچنین پدربزرگ ها و مادربزرگ های نوزاد را برای نوزادی که در ماه های آینده به این دنیا خواهد آمد ثبت می کنید.

عکاسی بارداری در روز آخر :

گاهی با مشتریان خلاق و خوش ذوقی برخورد می کنید که برای هر روزی از زندگی خود برنامه ریزی خلاقانه دارند. مثلا یک مادر باردار که بسیار خوش ذوق است برای تمام اتفاقات شیرین زندگی اش، قطعا برای روز قبل از تولد نوزادی که ۹ ماه در شکم خود پرورش داده است برنامه ریزی زیبایی دارد. ممکن است از شما که عکاس حرفه ای هستید کمک بخواهد برای اینکه این روز را ثبت کنید. به مادران باردار پیشنهاد دهید تمام لوازمی که برای تولد نوزادشان قرار است با خود به بیمارستان ببرند را آماده کنند. و شما کمک کنید که این لوازم به شکل زیبا چیده شود تا بتوانید عکاسی زیبایی داشته باشید.

از کارهایی که پدر و مادر نوزاد برای آماده سازی منزل خود برای آمدن فرزندشان انجام می دهند عکسبرداری کنید. از اتاق نوزاد که حالا بعد از ۹ ماه آماده ورود نوزاد است عکس و فیلم تهیه کنید.

ممکن است پدر نوزاد ماشین خود را هم تزیین کرده باشد برای اینکه به استقبال مادر و نوزاد تازه متولد شده اش برود. از این قبیل خلاقیت های پدر و مادرهای خوش ذوق و خلاق غافل نشوید.

نظرات کاربران

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید