آتلیه عکاسی بارداری در کرج

۰۶ تیر ۱۴۰۰

عکاسی بارداری در آتلیه مهرداد در کرج:

آتلیه مهرداد میرزائی در جهانشر کرج علاوه بر عکاسی حرفه ای عروس، عکاسی کودک و عکاسی نوزاد، تم و دکور و امکان عکاسی بارداری در کرج را فراهم کرده است. مادرانی که دوست دارند از دوران شیرین بارداری خود خاطراتی را ثبت کنند. و برایشان شاید سخت باشد که در بیرون از منزل و در فضای باز عکس بگیرند می توانند در آتلیه و با کمک تیم مجرب عکاسی مهرداد میرزائی، به راحتی عکاسی از دوران بارداری خود داشته باشند.
آتلیه مهرداد میرزایی در کرج بیش از ۱۰ نوع لباس بارداری و  تنوع لباس بارداری را میباشد

آتلیه بارداری همراه با لباس در کرج

برای دیدن نمونه عکسهای لباسهای آتلیه مهرداد میرزایی اینجا کلیک کنید

آتلیه مهرداد میرزائی علاوه بر امکاناتی که ذکر شد، کادر عکاس خانم برای راحتی مادران دارد تا آنها به راحتی بتوانند هر مدل عکسی که دوست دارند ثبت کنند.
برای تماس و مشاوره با خانم نظری مشاور عکاسی بارداری اینجا کلیک کنید

آتلیه عکاسی بارداری مهردادمیرزائی در جهانشهر کرج، بلوار مولانا واقع است. ضمنا کادر عکاسی حرفه ای آتلیه مهرداد آماده عکاسی با حضور در منزل و یا در فضای باز برای عکاسی از مادران باردار می باشد.

مادران باردار هم می توانند از دکور و تم موجود در آتلیه استفاده کنند و هم لوازمی که دوست دارند در عکسبرداری داشته باشند همراه خود بیاورند.

در آتلیه مهرداد برای تمام موارد، مشاوره انجام می شود تا در بهترین شرایط عکسبرداری و ثبت خاطرات مادران انجام شود.

سبک کار عکاسی بارداری :

به اشتراک گذاشتن شادی کودکی که به زودی به وجود می آید در دوران بارداری شروع می شود. آمادگی برای رسیدن به نوزاد می تواند استرس زا باشد اما آتلیه عکاسی بارداری در کرج از مادر می تواند این استرس را کاهش دهد و به عنوان یادآوری زیبایی این دوران مفید باشد. عکس های بارداری شما بخش مهمی در مستند سازی زندگی شما هستند و برای مدت طولانی گرامی داشته می شوند. خواه در تابستان تعطیل باشید یا در هر فصلی از سال، فرصتهای عکس فصلی بسیار زیبایی وجود دارد. برای گرفتن عکس های موفق، باید فهمید که چه موقع باید عکس های بارداری را بگیرید تا شکم مادر با شکل کامل نمایان باشد.

در عکاسی تخصصی بارداری در کرج تنها تخصصی که نیاز هست به خاطر داشته باشید این است که لحظات بارداری را در با بهترین عکس ها زندگی یک مادر و خانواده اش ثبت کنید. حتی اگر در حال عکسبرداری از یک زن و شوهر یا تمام پرتره های خانوادگی هستید، وقت بگذارید که تعداد زیادی از عکس های مادر را به تنهایی بگیرید. گزیده ای از پرتره ها، تصاویر نزدیک و تصاویر برش داده شده با طول کامل را انتخاب کنید. از تنظیمات استاندارد، مانند تغییرات ایستادن ، نشستن استفاده کنید. از عکس های شانه مستقیم و شفاف که می تواند شکم او را مسطح جلوه دهد، خودداری کنید.

اگر مشتری شما دراز بکشد، شکم او ممکن است مسطح تر از آنچه به نظر می رسد، باشد که می تواند بی دست و پا به نظر برسد. ازمادر بخواهید از بازوها و دستهای خود برای برجسته کردن شکم خود استفاده کند. برای عکاس، عکاسی بارداری یک تجربه است تا از پوزیشن های مختلف شکم مادرعکسبرداری کند که این موقعیت کمتر برای یک عکاس پیش می آید.

هدف اصلی در عکاسی بارداری :

هنگام کار در زمینه عکاسی بارداری از مادر و خانواده اش، هدف شماره یک ضبط ارتباط عاطفی بین افراد در تصویر است. با حالت هایی مثل زن و شوهر دست در دست هم، آغوش یا بوسه بزنند، صمیمیت در این پرتره ها را ایجاد کنید. راه عالی دیگر برای توانمندسازی عکس های شما با آن ارتباط عاطفی این است که سوژه ها به یکدیگر نگاه کنند. این امر افراد را در این فریم به مراتب بیشتر از یک عکس منظم در لنزها مرتبط می کند.

ایده دیگر برای عکس های زوج ها این است که پدر شکم مادر را لمس کند. این را می توان با تصاویر تمام قد معمولی یا با closeup ها ترکیب کرد.

بهترین تنظیم برای تصاویر عکاسی بارداری با نور طبیعی و خارج از منزل است. شما می خواهید یک احساس ارگانیک و طبیعی در این تصاویر داشته باشید و این مجموعه بهترین حالت را به تصویر می کشد. این به این معنا نیست که یک جلسه پرتره مستقر در استودیو نامناسب است، اما معمولاً عکس های درخشان و مطبوعی که تصاویر در فضای باز تولید می کند، نخواهد بود.

عکاسی بارداری در کرج

توجه به حالت های مادرانه در عکاسی بارداری:

در آتلیه بارداری، عکاسی بارداری در کرج به صورت حرفه ای، با نگاه خاص به حالتهای مادرانه، پدرانه و لطافتهای ظریف دوران بارداری انجام می پذیرد. خانم های باردار میتوانند این لحظات زیبا، فراموش نشدنی و تجربه شیرین مادر شدن را برای همیشه در آتلیه عکس بارداری میرزایی خاطره نمایند.

در زمانهای قبل زنان در دوران بارداری از بدن خود خجالتی بودند. اما دیگر این مورد نیست و این نگرش در سالهای اخیر از بین رفته است زیرا جامعه درخشش و شگفتی از زندگی جدید را پذیرفته است. بیشتر و بیشتر، زنان به دنبال ضبط این لحظه خاص در زندگی خود هستند. عکاسی زایمان بسیار محبوب شده است. عکاسی پرتره خانوادگی را فراموش نکنید که زمان بی نظیری را در زندگی یک خانواده در حال رشد به همراه دارد.

یک مکتب فکری این است که جلسه عکس برای مادر بودن واقعاً فرقی با هر جلسه پرتره خانوادگی ندارد. باید همه اعضای خانواده در عکاسی بارداری شرکت کنند. در این بین عکس های سیاه و سفید برای تصاویر زایمان بسیار محبوب است.

حواستان باشد که هیچ چیزی هیچ موقعیت ناخوشایندی جلسه عکاسی بارداری را خراب نکند. هر نقص یا کم وکاستی که وجود دارد به اندازه احساس مادرانه ارزش ندارد. پس در صورت وجود کاستی مثل نبود لباس مناسب عکاسی بارداری، سعی کنید برای مادر ناراحت کننده نباشد.

ویژگی های آتلیه بارداری:

دانستن ویژگی های یک آتلیه بارداری در انتخاب آتلیه عکاسی بارداری به مادران کمک می کند. قطعا سلامت مادر باردار اولویت اصلی است.  پس فضای کاملا راحت و بهداشتی مهمترین ویژگی است که هر آتلیه عکاسی بارداری در کرج و در هر جای دنیا باید داشته باشد. حرفه ای بودن عکاس کمک بسیاری به راحتی مادر می کند. زیرا عکاس حرفه ای با سرعت عمل خود مانع از معطل شدن و در نهایت اذیت شدن مادر می شود. کادر حرفه ای زنانه به راحتی بیشتر خانم های باردار کمک می کند. یک عکاس حرفه ای باید مشاوره تخصصی درباره ژست و پوشش مادر بدهد.

هر زمان که با مشتریانی کار می کنید که مدل های حرفه ای نیستند، باید برای ایجاد محیط مناسب برای به دست آوردن عکس های مورد نیاز خود کار کنید. به طور خلاصه، شما به مهارت های عالی افراد احتیاج دارید. شما باید وقت خود را برای مشورت با مشتری خود بگذرانید تا آنچه را که می خواهید از عکس بگیرید و هر نوع عکسی را که دوست دارید گرفته شود پیدا کنید. صفحه های هنری و وب سایت هایی مانند Pinterest می توانند مفید باشند.

آتلیه مهرداد میرزایی کرج

آتلیه مهرداد میرزایی کرج

لباسها و پارچه های ظریف و مخصوص عکس بارداری یا همان عکس مادری در آتلیه تدارک دیده شده است که عکاس با توجه به چهره مادر و تجربه برای عکسهای انفرادی بارداری استفاده می نماید.

چه لباسها و امکاناتی برای عکس بارداری موجود است؟

برای عکاسی بارداری ۴۵ دقیقه تا ۱.۵ ساعت زمان در نظر گرفته میشود و معمولا از فونهای تک رنگ بویژه سفید، مشکی، صورتی بافت دار، آبی و گلبهی و.. عکاسی استفاده میشود. بهترین لباس ، پوشش و فیگور عکس با راهنمایی عکاس به بهترین شکل ممکن، آماده عکاسی میشوند. معمولا مادر برای عکاسی از ۲ تا ۴ فون(بک گراند) در این تایم شرایط لازم را دارد و بهترین عکسهای بارداری آنهایی هستند که فیگور و نورپردازی در آنها اولویت اصلی کار عکاس میباشد و نوع پوشش پدر و مادر نوزاد نیز بسیار ساده، تک رنگ و بخصوص رنگهای روشن مثل سفید یا لیمویی و … باشد.

ما برای عکسهای انفرادی مادران، لباسها، پارچه ها و کلاه و گل سرهای زیبا و مخصوص داریم و بابت استفاده از آنها، هزینه جداگانه در نظرگرفته نشده است.

در صورت لزوم کفشها یا پاپوشهای مناسب با لباس شما که از پیش به طور کامل شسته شده و درون جعبه یا پلاستیک باشند تا اجازه ورود به اتلیه را داشته باشند و لباس داخل آتلیه تعویض میشود بخصوص لباسهای بلندی که بر روی زمین کشیده میشوند.

آرایش مادر برای عکاسی بارداری:

عکاسان معمولا برای عکاسی بارداری در کرج از خانم های باردار، پیشنهاد آرایش های حداقلی را می دهند. زیرا بدون آرایش حداقلی ممکن است زیبایی شما به چشم نیاید پس  برای زیبا تر دیده شدن در عکس ها کمی آرایش داشته باشید حتی اگر دوست ندارید. سعی کنید آرایش مو و چهره خود را بصورت حرفه ای انجام دهید یا به مراکز زیبایی بسپارید تا برایتان این کار را انجام دهند. به یاد داشته باشید این روزهای بارداری  و این حس و حال های زیبا ممکن است فقط یک بار در زندگی شما اتفاق بیفتد پس می ارزد که برای ثبت عکس های زیبا از این روزها تلاش کنید.

در آرایش صورت خود سعی کنید روی آرایش ساده ی گونه ها، لب ها و چشم ها تمرکز کنید. مگر اینکه قصد عکاسی بارداری مدلینگ و فشن داشته  باشید. آرایش موها بهتر است ساده باشد و اگر موهای بلندی دارید روی شانه ها ریخته شود.

مشورت با مشتریان :

کمتر مشتری می تواند آنچه را که واقعاً می خواهد بیان کند. شاید آنها تصویری را که دوست داشتند، دیده باشند یا آلبوم زایمان یک دوست که الهام بخش آنها باشد. در طول یک جلسه، واکنش مشتری خود را به نمونه هایی از نکات، نورپردازی، تنظیمات مربوطه ارزیابی کنید. سؤالات مشروط بپرسید و بدانید که به دنبال چه چیزی هستند. این زمان خوبی خواهد بود برای اینکه شما نه تنها ایده واضح تری از نحوه ادامه کار خواهید داشت بلکه با مشتری ارتباط برقرار خواهید کرد. شما نیاز دارید که مشتری و خانواده او در مقابل دوربین خود راحت باشند و زمان تنظیم عکس ها، جهت و ارتباط آن را بفهمند.

مشورت با مادر برای انتخاب لباس بارداری:

انتخاب یک ظاهر طراحی شده معمولاً توسط مشتری انجام می شود. به مشتریان خود بگویید که سه یا چهار لباس مادرانه را برای عکاسی تهیه کنند، اما حتما نکات مهم را با آنها در میان بگذارید. آنها به دنبال چه نوع عکسی هستند؟ آیا آنها می خواهند شکم خود را نشان دهند؟ آیا آنها به دنبال عکس های رسمی هستند؟ در هر لبای می توانید عکس های بارداری را تهیه کنید. بهتر است لباس هایی که مادر می پوشد رنگ خنثی داشته باشد و از طرح ها استفاده نشده باشد. اگر مادر می خواهد شکم خود را نشان دهد، یک پیراهن دکمه دار که می تواند در قسمت جلو باز شود گزینه هایی را ارائه می دهد. اگر آنها به دنبال ظاهری رسمی هستند، بسیاری از لباس های بارداری زیبا برای عکاسی وجود دارند که ایده آل هستند.

لباس های فانتزی می تواند برای عکاسی بارداری ایده جالبی نظر برسد. بندهای کمر الاستیک می تواند نشانه هایی بر روی شکم مادر بگذارد، خودداری کنید.

استفاده از گل و تاج گل می تواند زیبایی خاصی به عکس های مادر بدهد.

سعی کنید از لباس های تنگ و کشیده و چسبان استفاده نکنید. لباس بارداری از تزییناتی مثل پولک  و امثال آن که براق هستند استفاده نشده باشد زیرا جلوه ی شکم مادر را از بین می برد. کفش های خود را با دامن یا پیراهن بلندتان بپوشانید. می توانید خلاق باشید و اگر از نتیجه سونوگرافی اطلاع دارید و می دانید نوزاد دلبندتان یک دختر زیبا است یا یه پسر تو دل برو، متناسب با آن رنگ لباس خود را انتخاب کنید. مثلا اگر نوزاد شما دختر است لباس های با رنگ صورتی بپوشید. اگر نوزاد دلبندتان پسر هست از رنگ های پسرانه مثل رنگ آبی استفاده کنید.

عکاسی بارداری در بیرون یا داخل :

در حالی که ممکن است الان به نظر نرسد، بارداری شما قبل از آنکه بدانید تمام خواهد شد –  بنابراین با تعداد زیادی عکس حاملگی خود را جشن بگیرید! علاوه بر عکسهای سلفی، حداقل یک عکاس مخصوص عکس را در نظر بگیرید.

گرفتن عکس در بیرون همه چیز را نشان می دهد – بنابراین اگر این روزها نسبت به بدن خود احساس آگاهی دارید، در داخل عکس بگیرید که در آن نورپردازی بیشتر کنترل شده است. همچنین می توانید لباس ها را تغییر دهید و به لوازم دیگر دسترسی دارید. اگر از عکاسی در بیرون استفاده می کنید، ۹۰ دقیقه قبل از غروب آفتاب برنامه ریزی کنید تا بهترین نور را داشته باشید (“ساعت طلایی” عکاسان است).

اگر پرتره هایی در داخل گرفته شده، چند قدم می تواند اطمینان حاصل کند که نورپردازی ظریف است، خشن نیست. در صورت امکان از فلاش خودداری کنید. برای روشنایی نرم و طبیعی، در یک روز آفتابی در نزدیکی یک پنجره در یک منطقه آفتاب از خانه عکاسی بارداری را انجام دهید. پس زمینه باید ساده باشد، بنابراین تمرکز روی شما قرار گرفته است. سعی کنید جلوی یک پنجره ایستاده تا جلوه زیبایی از آن داشته باشید. اگر در مورد عکس گرفتن چیز یا دو نفر را می دانید ، آنها را تحت الشعاع قرار دهید تا از این سایه ظاهری برخوردار شوند.

بهترین زمان برای داشتن عکس بارداری چه زمانی..؟!!

بهترین زمان برای گرفتن عکس بارداری در آتلیه عکاسی بارداری در کرج از هفته ۳۲ تا هفته ۳۶ بارداری می باشد و آن هم در صورتی که مادر در وضعیت نرمال باشد و استراحت مطلق نباشد. چون سلامت مادر و کودک و همچنین زیبایی عکس ها اهمیت ویژه دارد.

استفاده از لوازم نوزاد در عکاسی بارداری:

هر پدر و مادری قطعا در دوران بارداری، برای نوزادی که قرار هست پا به زندگی انها بگذارد لباس ها و وسایلی را فراهم می کنند. این لوازم و لباس ها عنوان سیسمونی را در بین ایرانیان دارد. برای هر کسی دیدن این لوازم حس شیرینی را به ارمغان می آورد چه برسد به والدین نوزاد. پس بهتر است که یک عکاس حرفه ای از این لوازم یا همان سیسمونی نوزاد غافل نباشد. عکاسی بارداری با استفاده از سیسمونی نوزاد می تواند خاطرات دوران حاملگی را برای مادر به یاد ماندنی تر ثبت کند. عکاس بارداری باید در نحوه قرارگیری اسباب بازی ها و لوازم نوزاد در کنار مادر، از خلاقیت خود استفاده کند.

عکاسی بارداری در فضای باز:

برای عکاسی بارداری در کرج در محیط بیرون از آتلیه و در فضای باز مثل طبیعت، بهترین زمان برای گرفتن عکس های خلاقانه در هنگام طلوع آفتاب و غروب آفتاب است. در این حالت سوژه پشت به آفتاب قرار می گیرد و به شما سیل نور را می دهد که باید زمینه را از بین ببرید. برای روشنایی بیشتر، از لباس های رنگی روشن استفاده کنید تا به سیل نور در اطراف خود بیفزایید. همچنین می توانید از یک پس زمینه تاریک و یک نور استفاده کنید، که می تواند یک فلاش خارجی باشد. حتی می توانید از فلاش دوربین خود برای ایجاد تصاویراستفاده کنید. در عکاسی بارداری، مادر باردار را در زاویه ۴۵ درجه  رو به دوربین قرار دهید تا شکم مادر حالت هایلایت را به خود بگیرد.

اگر از عکس در فضای باز استفاده می کنید، لیستی از مکانهایی را که دوست دارید از آنها استفاده کنید، داشته باشید و از قبل با نور آنجا آشنا شوید. بهترین زمان روز کی است؟ آیا هنوز نیاز به پر کردن نور یا بازتاب دارید؟ آیا برای عکاسی بارداری در آنجا به مجوز یا مجوز نیاز دارید؟

لنز ها:

انتخاب دوربین و تجهیزات شما بر خلاف سایر جلسات پرتره نیست. چه تصویربرداری در استودیو و چه در فضای بیرون، ابزار اصلی شما برای گرفتن بهترین عکس ها مربوط به انتخاب لنز شما است. بنابراین مطمئن شوید که دوربینی دارید که بتواند به درستی از لنزهایی که انتخاب کرده اید استفاده کند، معمولاً یک واحد DSLR یا بدون آینه.

لنزهای اصلی ابزارهای عالی برای تصاویر زایمان در فضای باز هستند. فاصله کانونی مناسب برای لنزهای شما در محدوده ۳۵ تا ۵۰ میلی متر است. شما می خواهید از لنزهای با زاویه دید فوق العاده و گسترده استفاده کنید که می توانند بازوها و پاها را در لبه قاب تحریف کنند. شما همچنین نمی توانید از لنزهای تله فوتو استفاده زیادی کنید.

لنزهای اصلی بزرگنمایی نمی کنند، به همین دلیل بسیاری از عکاسان هنگام کار با پرتره ها یک مزیت محسوب می شوند. آنها را مجبور می کند دوربین را حرکت دهند و زوایای مختلفی را امتحان کنند. لنزهای نخست نیز سریعتر از همتایان بزرگنمایی خود هستند و از عمق میدان کمتری برخوردار هستند. همه این عوامل برابر تصاویر شگفت انگیز در فضای باز با بوکه زیبا است.

نظرات کاربران

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید