نکات ایمنی برای عکاسی از نوزاد

نکات ایمنی برای عکاسی از نوزاد در کرج

عکاسی از نوزادان کار لذتبخش و شیرینی است، اما در عین حال کاری بسیار حساس و نیازمند دقت و احتیاط بالا است. هر عکاس حرفه ای نوزاد باید ایمنی نوزاد را در اولویت کارش قرار دهد. تمام حالت هایی که برای عکسبرداری در نظر می گیرید، از جمله حالت های قنداق، در آغوش گرفتن و یا با دست شخص دیگری نوزاد نگه داشته می شود، باید ابتدا امنیت نوزاد در نظر گرفته شود. رعایت نکات ایمنی برای عکاسی از نوزاد برای هر عکاسی از ضروریات کارش است.

همیشه فاصله نزدیکی را با نوزاد داشته باشید و از او چشم بر ندارید. هرگاه نیاز بود تا فاصله خود را با نوزاد بیشتر کنید حتما از والدین نوزاد بخواهید تا نزدیک شود و مراقب نوزاد باشد. چون واکنش های نوزاد قابل پیش بینی نیستند و حرکاتی مانند غلت زدن یا افتادن ناگهانی به سرعت رخ می دهند.

ژست نوزاد عکس نوزاد تم نوزاد تم نوزاد

ریسک نکنید و نه بگوئید

گاهی اوقات والدین از شما ژست ها و حالت هایی را درخواست می کنند که تجربه ای در انجام دادن آن ها ندارید و یا احساس میکنید برای نوزاد خطرناک هستند؛ شما به ندای درونتان گوش کنید، . همیشه به ایمنی نوزاد فکر کنید. اگر به هر دلیلی شک و ابهامی دارید ریسک انجام دادن آن را نپذیرید و از نه گفتن نترسید.

همیشه از یک پشتیبان برای عکاسی از نوزاد استفاده کنید. می توانید از یکی از والدین نوزاد بخواهید در کنار نوزاد بنشیند و مراقل حرکت های ناگهانی نوزاد باشد. نوزادان می توانند ناگهان از کنترل خارج شده و به راحتی حرکت کنند

نکاتی که هر عکاس نوزاد باید در نظر بگیرد:

– هر گونه زیور آلات از جمله انگشتر، گوشواره، دستبند و گردنبند را در بیاورید.

– اطمینان حاصل کنید که ناخن هایتان به خوبی سوهان کشیده شده است تا از خراشیده شدن بدن نوزاد جلوگیری شود.

– در صورت نیاز برای امنیت بیش تر از یک دستیار استفاده کنید.

– دست هایتان را در طول جلسه ی عکاسی نه فقط یک بار بلکه دائماً ضد عفونی کنید.

– هرگز نوزاد را بدون مراقب رها نکنید.

– هیچ وقت چشم از نوزاد بر ندارید. اگر نیازی بود که مثلاً برای صحبت کردن با والدین به جهت دیگری نگاه کنید دست هایتان را روی نوزاد قرار دهید. اگر لازم شد از نوزاد دور شوید یک دستیار یا یکی از والدین را کنار نوزاد بنشانید.

– نوزاد را راحت نگه دارید. وقتی که دارید او را در حالت خاصی قرار میدهید اگر آن ژست را دوست ندارید یکی دیگر را امتحان کنید؛ هیچ ژستی را از روی اجبار انجام ندهید.

– قبل از اجرای ژست های پیچیده تر، در انجام ژست های پایه تجربه کسب کنید و ماهر شوید.

– دما را تنظیم کنید و نوزادان را گرم نگه دارید. البته آن ها نباید عرق کنند، اگر عرق کردند پس زیادی گرمشان است.

– بخاری را زیاد نزدیک نوزاد قرار ندهید. حرارت می تواند به طور غیر مستقیم باعث ایجاد سوختگی بدن او بشود.

– اگر به نظر می رسد که نوزاد سردش شده یا سطح بدنش لکه لکه شده است بی درنگ به وسیله ی قنداق کردن یا کشیدن پتو روی نوزاد او را گرم کنید.

 

نکاتی دیگر

– واکنش های نوزاد را بشناسید. نوزادان به سرعت و به راحتی تکان می خورند  اگر جلسه ی عکاسی را برای یک نوزاد پسر تنظیم می کنید حتما از والدین بپرسید که زمان ختنه کردن نوزاد شان را برای چه تاریخی در نظر گرفته اند؟ به آن ها سفارش کنید که در صورت امکان این عمل را درست بعد از تولد یا بعد از جلسه ی عکاسی انجام بدهند زیرا نوزاد راحت تر خواهد بود. خوب شدن محل ختنه بین ۵ تا ۷ روز طول می کشد. جلسه ی عکاسی برای یک نوزاد پسر را زودتر از پنج روز بعد از ختنه برگذار نکنید چون برای نوزاد بسیار ناراحت کننده خواهد بود

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر نوزاد سال ۱۴۰۱ روی لینک کلیک کنید 

1 دیدگاه دربارهٔ «نکات ایمنی برای عکاسی از نوزاد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن با ما تماس بگیرید