Flat Preloader Icon mehrdad studio

برخی از اصول عکاسی کودک

اصول آتلیه تخصصی کودک در کرج :

کودکان سوژه های جالبی برای عکاسی هستند اما ممکن است جنب و جوش های زیاد آنها باعث شود که برخی از اصول آتلیه تخصصی کودک در کرج درست رعایت نشود مثلا عکس ها تار و خراب از آب در بیاید. آتلیه تخصصی کودک در جهانشهر کرج .

اصول آتلیه تخصصی کودک می تواند یک روند شادی آور و با ارزش باشد، اما این نیز منحصر به فرد چالش برانگیز است. این که آیا شما به دنبال راه اندازی یک حرفه ای در زمینه های پرتره هستید یا می خواهید لحظاتی را با خانواده خود ثبت کنید، در مورد عکس گرفتن از بچه ها خیلی فکر می کنید – بنابراین ما در اینجا نکاتی را در زمینه عکاسی کودک در کرج بیان می کنیم.

سعی کنید از کودکان آنطور که هستند عکس بگیرید نه آنگونه که شما می خواهید باشند. زیبایی عکس کودک به همان چیزی است که کودک خود نشان می دهد. کودکان معمولاً احساسات خود را جعل نمی کنند، این باعث می شود پرتره هایشان از آنها برجسته شود. به دنبال فرصت هایی برای گرفتن این موضوع باشید.

عکاس باید برای لحظات دلپذیر آماده باشد، زیرا کودکان وقتی در محیط طبیعی لبخند می زنند، می خندند یا بازی می کنند بهترین عکسبرداری هستند.

آتلیه تخصصی کودک در کرج_آتلیه مهرداد
آتلیه تخصصی کودک در کرج_آتلیه مهرداد

 ثابت کردن تصویر کودکان

ساد ترین روش برای ثابت کردن تصویر کودکان استفاده از فلاش است. اما این روش زیاد جالب نیست. نور فلاش باعث از بین بردن سایه ها از روی صورت کودک می شود. همچنین باعث تخت شدن تصویر کودک می شود. نور فلاش باعث قرمزی مردمک چشم کودک می شود پس نور طبیعی انتخاب بهتری است.

استفاده از سرعت های بالای شاتر روش مناسب تری است. یعنی سرعت بالای شاتر برای ثابت کردن تصویر کودک راه بهتری است. به هنگام نورسنجی ابتدا سرعت شاتر را تنظیم کنید. پس از آن نوبت به تنظیم دیافراگم است که باید محاسبه شود. بهتر است در عکاسی از کودکان در نزدیک پنجره و یا در فضای باز عکاسی کنید.

هر چقدر دیافراگم بازتر باشد مقدار بیشتری نور وارد دوربین می شود. در این صورت می توانید از سرعت شاتر بالاتر برای ثابت کردن سوژه استفاده کنید. در دیافراگم بازتر پشت سر سوژه محوتر می شود.

عکاسی از کودک در خواب در کرج

هنگامی که کودک خواب است کسی دلش نمی آید کودک را از خواب معصومانه اش بیدار کند. حتی دیدن لحظه خواب کودک برای پدر و مادر ها لذتبخش است. آنها دوست دارند عکس هایی برای ثبت این لحظات شیرین داشته باشند. پس شما به عنوان عکاس حرفه ای باید این فرصت را از دست ندهید. عکاسی از کودک در خواب در کرج می تواند بسیار خلاقانه باشد. پس تمام خلاقیت خود را برای ثبت این لحظه به کار بگیرید.

یکی از اصول کلی عکاسی

اصول اساسی هر ترکیب هنری مربوط به مواردی است که در نحوه استفاده از مؤلفه ها تأثیر می گذارد. در منظره اجزاء مواردی مانند فرم زمین، سازه ها و گیاهان هستند. در داخل یک ساختمان، اجزای سازنده دیوارها، کف، سقف، مبلمان، درها، شاید افراد در اتاق و غیره باشد. هنگام عکاسی از افراد، اجزای آن پس زمینه (آسمان ، دیوار ، درخت و غیره) ، پیش زمینه، شخص، همیشه باید برای دیدن تأثیرات مورد نظر توسط عکاس، اجزای یک عکس را که در یک ترکیب دلپذیر از فضاها تشکیل شده است، مشاهده کنید. گاهی اوقات عکاس قادر به جابجایی اجزای سازنده برای رسیدن به ترکیب بهتر است … در بعضی مواقع عکاس باید خود را به موقعیتی منتقل کند که بهترین ترکیب را برای او فراهم کند.

یکی از اصول این است که با گروه بندی، قرار دادن یا تنظیم به گونه ای که به نظر می رسد چندین مؤلفه مجزا احساس یکتایی دارند و وحدت حاصل می شود. ظاهر مطلوب از همه نظر لازم است. از الگوی تکراری می توان برای ایجاد وحدت استفاده کرد. چمن کاری یا سطح آب که از طریق یک باغ پخش می شود، می تواند برای اتصال سایر اجزاء به یکدیگر و ایجاد حس وحدت، مورد استفاده قرار گیرد. وحدت را می توان با استفاده از مؤلفه هایی از بافت مشابه، تشکیل یا رنگ یا با محصور کردن یک ناحیه به عنوان واحد بدست آورد.

نور

نوری که در لحظه خواب کودک بر روی صورت و خصوصا لپ های صورت کودک می تابد مهم است. باید لطافت پوست صورت کودک دلبند نمایان باشد. اگر چنین است حتما این صحنه را از دست ندهید زیرا ارزش ثبت شدن را دارد. در مورد این عکس، همه چیز متمرکز است بر لُپ های زیبای نوزاد و چانه اش و همچنین موقعیت امن و پر از آرامشی که در محل خوابش برقرار است. پس کمی جلو بیایید و عکس بگیرید.

استفاده از لوازم خواب کودک

لوازمی مثل پتو، بالش، تخت کودک و از این قبیل را در نظر بگیرید و سعی کنید حالت های قرار گیری آنها را خلاقانه بچینید. استفاده از عروسک ها و اسباب بازی هایی از این قبیل می تواند به شما کمک کند.

زمان داشته باشید

سعی کنید برای عکاسی از کودک در هنگام خواب، زمان بیشتری را در نظر بگیرید. زیرا حالت های خواب کودک هر چند دقیقه که تغییر کند می توانید در عکسبرداری تنوع داشته باشید.

صدای شاتر

تا حد امکان سعی کنید صدای عکسبرداری مانند صدای شاتر، حالت طبیعی کودک را در خواب بر هم نزند و اگر امکان دارد این صدا ها را قطع کنید.

عکس پرتره کودک در خواب

از عکس های پرتره کودک در حالت خواب غافل نشوید. از فضای تاریک شبانه و درخشش نور ملایم بر روی کودک غافل نشوید.

Subscribe
Notify of
0 نظرات مشتریات آتلیه مهرداد میرزایی
Inline Feedbacks
View all comments
error: امکان کپی برداری وجود ندارد !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
پیمایش به بالا
با ما تماس بگیرید