Flat Preloader Icon mehrdad studio

عکاسی کودک با ژست طبیعی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ژست های طبیعی کودک در عکاسی کودک :

به تصویر کشدن دنیای کودکانه‌ای که هیچ تظاهر و دورویی ندارد، تا چه حد دلچسب و جذاب می‌تواند باشد به شرطی که بایدها و نبایدهای عکاسی کودک با ژست طبیعی را بلد باشید! همیشه دست به دوربین باشید! شاید مهم‌ترین و شاخص‌ترین برگ برنده عکاسی کودک با ژست طبیعی ، همین مورد باشد. اگر همیشه در کمین شکار لحظه‌‌های ناب فرزندتان باشید، صحنه‌های حیرت انگیزی از ژست‌های طبیعی آن‌ها را کشف خواهید کرد.

در این حالت فرقی نمی‌کند فرزندتان خانه باشد، یا در پارک و مرکز خرید و طبیعت، چرا که تمرکز این نوع عکاسی تنها در ثبت ژست‌های طبیعی عاری از هرگونه تظاهر است!

بد نیست قبل از هرچیز تحقیق اجمالی در مورد تنظیمات دوربین برای عکاسی از کودک داشته باشید.

عکاسی کودک با ژست طبیعی با رنگ‌های انگشتی:

غیرممکن است به کودکی رنگ انگشتی بدهید و او از خوشحالی بال درنیاورد و غیرممکن‌تر اینکه بعد از عکاسی از این ذوق کودکانه، از نتیجه کار راضی نباشید! یک پک رنگ‌های انگشتی تهیه کنید و گوش به زنگ باشید تا لحظه به لحظه این اوقات خوش کودک را ثبت کنید.

عکاسی کودک با ژست طبیعی

بانی موقعیت‌های هیجان‌انگیز باشید:

همیشه عکس‌العمل‌های ناگهانی، بهترین سوژه‌های عکاسی هستند. به عنوان مثال، عکس‌العمل فرزند شما حین خوردن لیمو ترش، مواجهه با اسباب بازی مورد علاقه، خوردن غذای مورد علاقه، دیدن خواهر و برادر، دیدن پدر یا مادر بعد از مدت طولانی، حین تماشای کارتون و… سوژه‌های هیجان انگیزی به حساب می‌آیند.

در این مورد خاص بهتر است زاویه عکاسی را روی چهره کودک تنظیم کنید تا علاوه بر زبان بدن، احساسات نهفته در چهره هم گویای همه چیز باشد.

دوربین را پنهان کنید:

این خصوصیت مشترک بین تمام کودکان است که با دیدن دوربین یا موبایل دوربین‌دار، ژست می‌گیرند و به لنز خیره می‌شوند؛ پس برای عکاسی با ژست طبیعی، او را متوجه دوربین نکنید. یا زمانی اقدام به عکاسی نمایید که سر کودک حسابی گرم است و متوجه خیالات شما نیست.

عکاسی با ژست طبیعی در منزل:

با اینکه مرتب بودن لباس‌ها در عکاسی خیلی مهم است اما گاهی برای عکاسی کودک با ژست طبیعی، می‌توان قید این اصل مهم را زد و از کودک با لباس‌های نامرتب و گاها کثیف عکس گرفت و تصاویر جالبی ثبت کرد.

به عنوان مثال، عکاسی از کودکی که به تازگی غذا خوردن مستقل را تجربه می‌کند، با دهان و لباس کثیف و ذوق وافری که از این حرکت جدید خود دارد، در طول عمر کودک تکرار نشدنی است.

البته عکاسی با لباس مرتب و خانه مرتب‌تر هم خالی از لطف نخواهد بود.

عکاسی سر بزنگاه!

تصور کنید مچ کودکتان را حین خرابکاری گرفته‌اید؛ مثلا ظرف حبوباتتان را مورد عنایت قرار داده و همه را با هم مخلوط کرده است؛ یا قیچی به دست، تکه‌های پرده گران‌قیمت منزلتان را می‌کند و کاردستی درست می‌کند؛ شاید هم خودکار را برداشته حسابی از خجالت دیوار و مبل‌هایتان درآمده است. لطفا در چنین شرایطی به جای عصبانیت موبایلتان را بردارید و از دست گل کودک، عکاسی کنید. بی‌شک اگر به اعصابتان مسلط باشید، جالب‌ترین سوژه طبیعی را شکار کرده‌اید.

خواب، طبیعی ترین ژست طبیعی!

آلبومی یک عکس با ژست طبیعی کودک در خواب نداشته باشد، آلبوم نیست. همه ما یک عکس در خواب، بین عکس‌های کودکی‌مان داریم که حسابی خاص و منحصربفرد است. عکاسی در حالت خواب، می‎تواند داخل آتلیه کودک و توسط عکاس انجام شود یا خود شما مسئولیتش را بر عهده بگیرید و در یک رخت‌خواب مرتب با کمی ایده‌های خلاقانه، از کودکتان عکس بگیرید.

قرار دادن عروسک و گل‌های طبیعی با آرایش زیبا در کنار محل خواب کودک، می‌تواند عکس شما را از حالت خنثی و بی‌حال درآورد.

در عکاسی با ژست‌های طبیعی، پروسه به نتیجه رسیدن خیلی کند است؛ درست برعکس عکاسی با ژست‌های غیرطبیعی که در چشم به هم زدنی تمام می‌شود. با اینکه عکاسی کودک با ژست طبیعی کمی زمانبر است و صبر و حوصله می‌طلبد اما نتیجه نهایی به قدری جذاب است که فراموش می‌کنید چه مقدار از شما زمان گرفته است! حواستان باشد سوژه اصلی عکاسی شما کودکان هستند و نسبت به عکاسی از بزرگسالان، حوصله بیشتری می‌طلبند.

عکاسی کودک با ژست طبیعی در شیرخوارگی:

وقت را غنیمت بشمارید و تا زمانی که کودک شیر می‌خورد، دست به کار شوید تا این سوژه ناب را به تصویر بکشید. این عکس یک عکس تقریبا خانوادگی است که علاوه بر احساس بامزه کودک، عشق و علاقه مادر را هم جاودانه می‌کند.

چنین عکسی هم در محیط منزل و هم در هر فضای مناسب دیگری ایده جالبی خواهد بود خصوصا اگر یک زاویه خلاق و هنری برای ثبت آن کشف کنید.

شاید بد نباشد آخرین روزهای شیرخوارگی کودک را هم به تصویر بکشید و کلکسیون بی نظیر خاطران او را تکمیل نمایید.

گریه و زاری کودک به روایت تصویر:

شاید خنداندن اجباری کودک شدنی باشد ولی گریه زوری، غیرممکن است. پس عکاسی از کودک حین گریه و نق‌نق های کودکانه، یکی از طبیعی‌ترین ژست‌هاست. زمانی که فرزندتان در حال بدخلقی کردن است یا احیانا گریه می‌کند فرصت را غنیمت بشمارید و عکس بگیرید. مطمئن باشید جذابیت صورت غمگین یا عصبانی کودک در آینده برایش جالب خواهد بود.

آب‌بازی در حمام:

همانقدر که کودکان عاشق آب بازی کردن هستند، از حمام متنفرند؛ تفاوت آب بازی با حمام برای کودک از زمین تا آسمان است! گاهی اوقات شرایط بازی با آب در حمام یا حیات یا بالکن را برای فرزندتان فراهم کنید و به صورت غیرعلنی از واکنش‌ها و ذوق کردن‌هایش عکس بگیرید. از لباس های شنا یا مایو بهره بگیرید.

عکاسی همراه با کودک تان :

اگر تصمیم به انجام یک کار عکاسی کودک در استودیو دارید، از کودکان بخواهید اسباب بازی ها یا فعالیت هایی را به شما ارائه دهند. در حین جلسه عکسبرداری، آنها را سرگرم می کند. اگر تصمیم دارید عکاسی کودک را در محل انجام دهید، مکانی را انتخاب کنید که محصور و ایمن باشد. بچه ها دور هم جمع می شوند و سرگرم می شوند در این صورت لحظات زیبایی را به ثبت خواهید رساند. فرزندان شما می توانند از طریق عکاسی اعتماد به نفس خود را به دست آورند، خلاقیت خود را بهبود بخشند و مهارت های ارتباطی بهتری را ایجاد کنند.

ژست عکاسی کودکانه

بریم جند نمونه از ژست عکاسی کودکانه رو ببینیم اینجا کلیک کنید [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Subscribe
Notify of
0 نظرات مشتریات آتلیه مهرداد میرزایی
Inline Feedbacks
View all comments
error: امکان کپی برداری وجود ندارد !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
پیمایش به بالا
با ما تماس بگیرید